Specjalne klatki dla psów pomysłem na biznes

Wyglądem przypominają one zwykłe szafki na torby z zakupami, które znajdują się sklepach. Są tylko większe oraz posiadają wentylatory. Załączają się one gdy temperatura wewnątrz przekroczy 20 stopni C. Szafki te są chronione przed złodziejami. Dodatkowo pies jest chroniony przed deszczem, śniegiem czy gorącym letnim słońcem. Stawianie tych szafek, klatek dla psów ma na celu, oprócz możliwości załatwienia swoich spraw, ochronę ludzi (zwłaszcza dzieci) przed ewentualnymi pogryzieniami.

Norweskie prawo zabrania przywiązywania psów przy wejściach do sklepów, centrów handlowych czy innych miejsc publicznych. Natomiast te klatki są wg ustawodawców zgodne z ustawą o ochronie zwierząt.

Klatki te zostały opracowane i przetestowane przez doświadczonych właścicieli psów, w porozumieniu z weterynarzami, specjalistami którzy zajmują się hodowlą psów i właścicielami sklepów. Klatki są wykonane z bardzo trwałego materiału. Posiadają również system dezynfekcji. Wyświetlacz, umieszczony na zewnątrz pokazuje temperaturę panującą wewnątrz. Klatki otwierane i zamykane są za pomocą elektronicznego klucza. W jednej klatce można trzymać bez nadzoru jednego psa, maksymalnie przez godzinę. Klatka ma wymiary dł. x szer. x wys = 103 x 70 x 115.

W momencie zdarzenia typu wycie, skomlenie psa, czyli sygnału, że coś się dzieje zawsze przechodnie mogą na to zareagować i np. wezwać odpowiednie służby. Gdy pies siedzi zamknięty np. w samochodzie jak będzie cierpiał z jakiegoś powodu to tego nie usłyszymy.

Postawienie takiej klatki przed sklepem stwarza możliwość dodatkowej reklamy. Każda może być pomalowana tak, jak będziemy chceli. Dodatkowo sklepy mogą zarabiać na płatnościach, jakie należy dokonać, aby móc skorzystać z tego rozwiązania. Cena za pozostawienie na godzinę naszego czworonoga podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty).

Pomysł ma tyle samo zwolenników co i przeciwników. Jedni mówią mimo wszystko, że psy cierpią i jak się idzie gdzieś na zakupy to się ze sobą psa nie zabiera. Drudzy mówią, że pies ma komfortowe warunki, jest bezpieczny i czasem nie ma wyboru, trzeba go również zabrać ze sobą.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: hundeparkering.no

Zdjęcia: hundeparkering.no

 

Podobne artykuły:

eCrate czyli stylizowana kratka dla zwierząt

Marzenie z dzieciństwa pomysłem na biznes

Firma sprzątająca psie odchody pomysłem na biznes

Specjalna obroża dla psów

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top