Stado kóz oczyści teren

Młody Amerykanin do prac porządkowych używa kóz, które chętnie jedzą wiele zielonych krzaków i mniejszych roślin. To co pozostanie, usuwane jest ręcznie przy pomocy narzędzi. 

Przedsiębiorstwo istnieje od 2004 roku, kiedy to stado liczyło zaledwie 10 egzemplarzy. Dziś Tammy może pochwalić się ilością ponad 100, gotowych do pracy kóz. Nad wszystkim pieczę sprawuje pies pasterski Pearl.

Teren przed rozpoczęciem działań zostaje ogrodzony płotem pod napięciem. Dzięki temu kozy pozostają na pożądanym terenie i nie są zagrożone atakiem drapieżników z zewnątrz. Stado przywożone jest na miejsce specjalną ciężarówką. W zależności od potrzeb liczy od 60 do 120 sztuk.

60 osobników upora się terenem o powierzchni ¼ akra w czasie od 3 do 5 dni. Cena usługi wynosi 725$ (2 300 PLN) za dzień. Za trudniejsze zlecenia w odległej lokalizacji naliczane są dodatkowe opłaty.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych usługodawców firma Rent a Ruminant nie pozostawia na terenie klienta stert roślinności. W zamian pozostawia nawóz, który użyźnia glebę. Jest przyjazną dla środowiska alternatywą i ciekawym pomysłem na własną działalność gospodarczą.

Usługi Tammy’ego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zleceniodawców prywatnych jak i deweloperów oraz instytucji państwowych. Ostatnio przedsiębiorstwo działało na terenie parków miejskich i uniwersytetu w Seattle. 

Adres internetowy:

rent-a-ruminant.mapmate.com

Foto: rent-a-ruminant.mapmate.com

 

Czytaj też:

Domy z klocków pomysłem na biznes

Drewniane domy

Hotel dla psów pomysłem na biznes

Mycie okien przez internet

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top