Stary bunkier pomysłem na bank

W bunkrze w Alpach szwajcarskich, w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi, powstał niedawno nietypowy bank. Przechowywane jest w nim ludzkie DNA, a z usług skorzystać może każdy.

DNA zbudowane jest z molekuł, które zawierają dane każdego z nas. Można je porównać do biologicznego odcisku palca.

Przyjemność zachowania własnego kodu genetycznego kosztuje 299$. Jest to opłata jednorazowa. Klienci otrzymują drogą pocztową specjalny zestaw do pobrania DNA ze śliny. Próbkę należy szczelnie zamknąć w dołączonej probówce i odesłać na podany adres.

W ofercie są też usługi polegające na zapisywaniu wspomnień. Na specjalnym serwerze można zamieścić ważne dokumenty, pliki, zdjęcia, filmy i wiele innych. Jeden GB kosztuje 199$. Zamieszczone dane można zmieniać za pomocą specjalnej karty i kodu uwierzytelniającego za pośrednictwem internetu. Po naszym odejściu dane zostają zaszyfrowane, w oparciu o procedury najwyższej klasy, i trafiają do sejfu. Dostęp do nich otrzymują wybrane wcześniej osoby.

Szwajcarski bank DNA daje możliwość pozostawienia po sobie śladu biologicznego, oraz zapisu cyfrowego. Dane w nim przechowywane, nigdy nie utracą swoich właściwości, w przeciwieństwie do zwykłych nośników takich jak płyty CD, czy dyski.

Z usług przedsiębiorstwa skorzystało już wiele osób ze wszystkich zakątków globu. 

Bunkry, choć wydają się już niepotrzebne, jak widać mogą przynosić zyski. Bank DNA daje ludziom niebywałe możliwości pozostawienia informacji dla potomnych i podtrzymuje wiarę w nieśmiertelność.

Adres internetowy:

swissdnabank.com

Foto: swissdnabank.com

 Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

23andMe pomysłem roku 2008

RequiemForYou – czyli pomysł na nieśmiertelność

LegacyLocker wirtualnym testamentem WYRÓŻNIONY

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top