Taksówki dla dzieci pomysłem na biznes

Firma została założona przez 3 kobiety, matki które miały czasem problem z dowiezieniem swoich dzieci rano do szkoły lub na jakieś dodatkowe, popołudniowe zajęcia. Również miejsce pracy niektórych z nich było na tyle daleko, że nie można było swoich pociech odebrać na czas. Bardzo często także takie osoby spóźniają się do pracy, bo musiały wcześniej zawieźć dziecko do szkoły, potem korki i niezliczona ilośc wymówek, które trzeba zaserwować szefowi.

Założenie takiej działalności było świetną odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, w której działają. Niektórzy nie chcą, aby ich dzieci jeździły transportem publicznym czy szkolnym autobusem stąd mogą jak najbardziej z usług Mom’s Taxi Service skorzystać.

Firma zapewnia transport dzieci i członków rodziny na terenie Broward County, na Florydzie. Usługi są skierowane przede wszystkim do młodzieży szkolnej w wieku od 4 do 17 lat. Usługa door to door, czyli dzieci odbierane są spod domu i dostarczane pod wskazany adres. Dzięki temu rodzice mogą byc spokojni, że ich pociecha dotrze do szkoły czy z powrotem do domu.

Obecnie w posiadaniu właścicielek firmy są dwa 15-osobowe vany. Więc, jednocześnie mogą przewozić do 30 dzieci. Jeśli zapotrzebowanie będzie rosło, firma dokupi więcej takich pojazdów.

Usługa, jaką jest przewóz osób nie jest niczym nadzwyczajnym. Ale jak twierdzą właścicielki Mom’s Taxi Services oferują coś unikalnego. Po pierwsze poznają każde dziecko. Nie są zwykłym szkolnym autobusem, do którego dziecko wsiada, jedzie, wysiada. Tutaj każdy jest traktowany indywidualnie, może zawsze porozmawiać z kierowcą czy z innymi matkami, które akurat podróżują. Życzliwość, troska i wręcz rodzinna atmosfera w pełnym wydaniu. Zresztą w małej miejscowości wszyscy się znają i to również ułatwia działalność.

Można zamówić usługę wożenia swoich pociech kilka razy w tygodniu, przez cały tydzień czy miesiąc. Firma operuje w godzinach od 6.30 do 18.30. Dodatkowe kursy, poza tym co jest w umowie, to dodatkowy koszt. Przykładowe ceny podane są tutaj (sekcja: Dokumenty).

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: momstaxiserviceinc.com

Zdjęcia: momstaxiserviceinc.com

 

Podobne artykuły:

Sieć społecznościowa dla dzieci – pomysłem na biznes

Piękne pojemniki do picia pomysłem na biznes

Hand-me-downs czyli wszystko dla dzieci

Bar dla najmłodszych pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top