Unpackaged- sklep bez opakowań

Szkodliwe dla środowiska pudełka, pojemniki i torby, były kilka lat temu impulsem do stworzenia tego nietypowego miejsca. Założycielka Catherine Conway, chciała całkowicie wyeliminować je ze swojego butiku. Towary kupuje hurtowo i luzem oferuje klientom, dzięki temu jest w stanie zaoferować atrakcyjne ceny.

Jak wyglądają zakupy w Unpackaged?

Właścicielka przyznaje, że ma rzeszę wiernych klientów. Na zakupy przychodzą do niej osoby zainteresowane ochroną środowiska jak i te, do których przemawia niższa cena. Niektórzy przyjeżdżają nawet z najbardziej oddalonych dzielnic. 

Wszyscy jednak przynoszą ze sobą szmacianą torbę i pojemniki, jeżeli kupują na przykład dżemy lub inne produkty o podobnej konsystencji. Niektórzy przychodzą też z butelkami i kartonami. Dla zapominalskich, sklep przygotował serię przyjaznych dla środowiska opakowań, które można ewentualnie pożyczyć.

W Unpackaged królują mało znane marki. Dostawcami artykułów są przede wszystkim lokalni producenci. Oprócz podstawowych organicznych artykułów spożywczych w sklepie kupić tez można ekologiczne środki czystości i certyfikowane kosmetyki.

Niedawno butik obchodził swoje drugie urodziny. Od czasu założenia napisano o nim dziesiątki artykułów i nakręcono kilka reportaży. W ubiegłym roku pomysł został uhonorowany prestiżową nagrodą People’s Choice Award in the 2009.

W niedługim czasie założycielka opublikuje strategię rozwoju na najbliższe lata.

Adres internetowy:

beunpackaged.com

Foto: beunpackaged.com

Czytaj też:

Mieszkasz na wsi? sprawdź jak zwiększyć dochody

Babka zamiast czaszki czyli pomysł na ekskluzywny butik

Pomysł na autorskie ciastka w niecałe trzy minuty

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top