Vicon Revue uwieczni cały dzień

Urządzenie bazuje na technologii Microsoft Research Cambridge SenseCam. Jest na tyle lekkie, że bez trudu przypina się je do ubrania. Specjalny timer umożliwia automatyczne robienie zdjęć z częstotliwością co 30 sekund. Cały proces nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony użytkownika.

Aparat robi zdjęcia o rozdzielczości 640 x 480 pixeli. Niewielkie rozmiary: 6,5 cm x7 cm x 1,7 cm (szer. x wys. x gr) i mała waga ( zaledwie 94 gramy) czynią go niezwykle poręcznym. 

Został wyposażony min. w:

  • czujnik temperatury,
  • sensor ruchu oraz
  • kompas.

Pamięć o pojemności 1GB pomieści do 30 000 zdjęć, co wystarczy na około 6 dni. Bateria aparatu jest wydajna przez 24 godziny pracy. Po tym czasie należy ją naładować przy pomocy ładowarki lub komputera z portem USB.

Vicon Revue miał początkowo pomagać osobom chorym na Alzheimera i cierpiącym na utratę lub zaburzenia pamięci. Dzięki zdjęciom będą oni w stanie przeanalizować swój dzień, przypomnieć sobie miejsca lub twarze a nawet odnaleźć drogę do domu.

Przedsiębiorstwo ma zamiar wyprodukować również serię komercyjnych aparatów. Będą one mogły być używane przez każdego w czasie wypraw turystycznych, do upamiętnienia ważnych uroczystości lub w celach badawczych.

Aparat będzie dostępny za pośrednictwem sklepu internetowego producenta. Urządzenie ma kosztować około 820$ (2 370 PLN).

Adres internetowy:

viconrevue.com

Foto: viconrevue.com

Czytaj też:

Daj się nabić w butelkę.

Powietrzne atelier pomysłem na własną firmę

Wpraw w ruch dwuwymiarowe obrazy

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top