Wystrzel prochy zmarłego – pomysł na nietypowy biznes

Wystrzelenie prochów zmarłego z pistoletu czy karabiny to jeden z bardziej oryginalnych pomysłów na pogrzeb jakie udało się nam znaleźć, w tym na nieźle prosperujący biznes. Takie usługi świadczy firma Holy Smoke z Alabamy w USA. Usługa umieszczenia prochów nieboszczyka w nabojach jest skierowana przede wszystkim do rodzin zmarłych miłośników myślistwa. Zamiast skremowane szczątki pakować do urny, można je efektywnie wystrzelić.

Jak podaje firma, pociski, które napełniane są ludzkimi prochami produkowane są ręcznie z najwyższej jakości materiałów. W zależności od tego z jakiego rodzaju broni chcemy wystrzelić zmarłego, firma przygotowuje odpowiednia naboje. Możemy wybrać pistolet, strzelbę czy karabin. Jak przyznaje szef firmy Clem Parnell nie jest to żart, a wszystkich zmarłych traktują z należytym szacunkiem.

Za cenę, która podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty) otrzymujemy 100 pocisków do karabinu lub 250 pocisków do pistoletu czy strzelby. Rodzina może sobie zażyczyć dodatkowo drewniane pudełko na amunicję. Wówczas trzeba doliczyć kwotę, która podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty). Do napełnienia takiej ilości nabojów potrzeba ok. 0,5 kg prochów.

Można by rzec: Z prochu powstałeś i w proch, ale strzelniczy, się obrócisz. Czy taka oferta zyskałaby aprobatę w Polsce? Nie wiemy. Jednakże najpierw należałoby skonfrontować czy takie usługi byłyby zgodne z naszym prawem.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: myholysmoke.com

Zdjęcia: myholysmoke.com

 

Podobne artykuły:

Urny pogrzebowe pomysłem na biznes

Recykling metalowych implantów pomysłem na firmę

Łączymy się w smutku i żałobie

MyWonderfulLife.com Pomysł na pożegnanie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top