Zamiast gipsu..Multiprotector

 

Urządzenie, które skonstruowała japońska firma Kinoshita Kogyo, to tzw. Multiprotector, genialny w swojej prostocie, działający na tej samej zasadzie co gips, ale w związku ze swoją konstrukcją i przeznaczeniem można go zastosować praktycznie na każdej części ciała, szybko i przez każdego.

Urazy, jakich można się nabawić podczas uprawiania różnych dyscyplin sportu ale i nie tylko, choćby wypadki w domu czy w pracy, powodują że czasem potrzebna jest natychmiastowa pomoc przedmedyczna. To ma zapobiec trwalszym uszkodzeniom mogącym mieć wpływ na nasze późniejsze zdrowie. Z tym, jak wiemy, bywa różnie. A to nie mamy odpowiedniego sprzętu pod ręką bądź nie wiemy co i jak zrobić. W związku z tym właśnie w Japonii powstała innowacja, Multiprotector, który nadmuchiwany jest słomką. Zastępuje on bandaż, opatrunek czy nawet gips. Może zatamować krwawienie bądź usztywnić zwichniętą czy złamaną kończynę. Zastępuje on bandaż, opatrunek czy nawet gips. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu wykorzystując właśnie Multiprotector można, jeśli jest taka możliwość, przetransportować do szpitala bądź czekać na karetkę pogotowia. Ciekawą sprawą jest to, że urządzenie można wykorzystać (jeśli akurat nikogo nie ratujemy) jako podgłówek bądź jako zabawkę do wody.

Multiprotector sprzedawany jest pod nazwą Air Gibbs Suiha. Dostępny jest 2 rodzajach: na ramię i kończyny dolne. Cena odpowiednio: na ramię ok 190 zł, na nogi ok 270 zł.

W urządzenie to można wyposażyć służby medyczne, policję, etc. Można je umieszczać w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi i ryzyko wystąpienia zranień jest duże, choćby różnego rodzaju imprezy masowe. Jak widać proste wynalazki są najlepsze.

Artur Stasiak

Adres internetowy: kinoshita-kogyo.co.jp

Zdjecia: kinoshita-kogyo.co.jp

 

Podobne artykuły:

Kup ShelterBox i pomóż światu

Inteligentne koło uczy jazdy na rowerze

 Casttoo oferuje gipsowe tatuaże

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top