Zamiast gotówki – bony z bankomatu

W świecie anglojęzycznym, jedno z określeń standardowego bankomatu to ATM (Automatic Teller Machine), natomiast brytyjska firma KAL wprowadziła na rynek bankomaty RTM (Retail Teller Machine), które jak napisaliśmy zamiast gotówki wypłacają bony.

Zamiast montowania ich na zewnątrz, na ulicy są one instalowane w konkretnym sklepie. Bony, które otrzymujemy możemy właśnie zrealizować w tym sklepie. W skrócie działa to w ten sposób, że bankomat łączy się z bankiem, nasze pieniądze są przekazywane na konto sprzedawcy a my w zamian otrzymujemy bony, które u niego realizujemy. Czyli posiada funkcje standardowego gotówkowego bankomatu. Dodatkowo można połączyć się z konsultantem z pomocą wideokonferencji. Obsługuje się go bardzo łatwo. Posiada duży, 17 calowy ekran z intuicyjnym interfejsem.

Firma wierzy, że takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne w przypadku odległych obszarów, mniejszych miejscowości gdzie albo nie ma banku albo bankomatów. Dodatkowo odchodzą koszty związane z dostarczeniem gotówki do bankomatu (niektórzy mówią na niego ściana płaczu). Klient idzie do konkretnego sklepu, wypłaca bony, robi zakupu i oszczędza mnóstwo czasu robiąc zakupy w jednym a nie w kilku sklepach. Co więcej, RTM zainstalowany w sklepie raczej nie skusi potencjalnych złodziei niż stojący na zewnątrz wypełniony gotówką.

Bardzo fajne rozwiązanie dla klientów. Jest bezpiecznie i wygodnie, tak jak być powinno. Gdyż nowe technologie powinny ułatwiać nam życie, a nie je utrudniać.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: kal.com

Zdjęcia: kal.com

 

Podobne artykuły:

Kredyt na studia

SmartSwipe czyli bezpieczne płatności w internecie

Transakcje bezgotówkowe zawsze i wszędzie

Lekarstwa na receptę z automatu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top