Zmierz zawartość soli w zupie…łyżką

To o czym piszemy to Salinity Monitor Spoon, japońskiej firmy Compact Impact, łyżka dzięki której możemy zmierzyć zawartość soli m.in. w zupie, sosach czy innych cieczach spożywczych. Mówimy tu o wartości procentowej. Łyżką tą powinny zainteresować się osoby, które mają problemy z ciśnieniem, są na diecie czy te, które muszą ograniczać bądź kontrolować spożywanie soli znajdującej się w pożywieniu.

Japoński wynalazek może ocenić zasolenie cieczy spożywczej w temperaturze od 60 do 80 stopni Celsjusza. Wystarczy włożyć łyżkę do tej cieczy i obserwować wskazania wyświetlane na jej rękojeści. Możemy otrzymać następujące wyniki: zasolenie 0,6-0,8%, zasolenie 0,9-1,1% oraz zasolenie powyżej 1,2%. Jeśli nie otrzymamy żadnej z powyższych informacji oznacza to, że zasolenie jest mniejsze niż 0,6%. Producent sprzedaje swój produkt za ok 190 zł.

Solinity Monitor Spoon staje się urządzeniem, obok D caf Test Strip (testera do mierzenia poziomu zawartości kofeiny), które będzie bardzo przydatne starzejącemu się coraz szybciej społeczeństwu i związane z tym rosnące problemy zdrowotne.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: compactimpact.com

Zdjęcia: compactimpact.com

 

Podobne artykuły:

„Moja historia na talerzu” czyli coś dla alergików

Jednorazowe garnki do gotowania

Jedzenie na piątkę z plusem

Zoup!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top