Zostań mobilnym akwarystą i zarabiaj

Ludzie od zawsze hodowali zwierzęta. Dziś w większości domów mieszka jakiś przemiły zwierzak. Zazwyczaj pies albo kot. Niestety czasem ludziom brakuje czasu na to, aby porządnie się nimi zaopiekować. Więc w takim wypadku dobrym pomysłem wydaje się posiadania np. rybek.

Zresztą Ci rodzice, których pociechy zażyczyły sobie psa lub kota nie zawsze ulegali ich prośbom. Twierdzili, że to duży obowiązek któremu nie sprostają i najczęściej mieli racje. Wychodzenie rano na spacer czy zastanawianie się co zrobić z psem w wakacje to tylko niektóre problemy. Dlatego dużo osób, w ramach kompromisu, decydowało się na rybki. Nie wymagają one aż takiego zaangażowania, a samo akwarium w domu pełni również funkcję dekoracyjną.

Niemniej jednak opieka na rybkami nie sprowadza się tylko do ich karmienia. Ważne jest również czyszczenie zbiornika, w którym pływają. Tak jak każdy człowiek sprząta swoje miejsce zamieszkania, tak i rybki tego potrzebują. A same tego nie zrobią. Czyszczenie łatwe i lekkie nie jest. Ale jeśli posiadasz wiedzę i masz doświadczenie w hodowli rybek to możesz właśnie założyć działalność świadczącą usługi z zakresu akwarystyki z dojazdem do domu czy do biura.

Plusem jest to, że koszty początkowe nie są duże. Główny wydatek to zakup odpowiednich preparatów do czyszczenia i konserwacji zbiorników z wodą. Oczywiście oprócz tego moża oferować kilentom różne dekoracje do akwarium (sprzedawać samemu lub podjąć współpracę z jakimś specjalistycznym sklepem i dzielić się zyskiem) lub nowe gatunki rybek. Kolejną zaletą jest to, że pracę wykonujemy w domu kilenta, więc nie potrzebujemy lokalu, co powoduje, że potencjalne koszty wynajmu odpadają. Reklama w internecie i lokalnej prasie, jakieś ulotki w sklepach zoologicznych czy gabinetach weterynaryjnych w zupełności wystarczą. Zlecenie zrobienia prostej strony internetowej to wydatek stosunkowo niewielki.

Można założyć, że czyszczenie zbiornika, akwarium dla przeciętnego człowieka jest męczące i nieprzyjemne. Woli czas wolny spędzić z najbliższymi a tę “brudną” robotę zlecić Twojej firmie. Zakładając, że koszt usługi (w zależności od wielkości zbiornika) plus dojazd będzie się kształtował w granicach 50-150 zł, to przy dobrym zarządzaniu swoim jednoosobowym przedsiębiorstwem można osiągnąć zysk miesięczny w granicach 3-6 tys. zł.

Artur Stasiak

 

Zobacz także:

Nietypowe umieszczenie toalety

Pompy napędzą Twój biznes

Złota rybka spełni Twoje biznesowe życzenie

Ferma ślimaków – to jest biznes!

Uprawa ziół w… akwarium

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top