Mowa o LightLane, świetlnym torze, który został zaprojektowany na potrzeby konkursu. Chociaż propozycja ta nie zdobyła głównej nagrody, spotkała się z dużym zainteresowaniem opinii publicznej i pozyskała inwestorów. Dzięki temu prototyp jest ciągle udoskonalany, tak aby znaleźć się w sprzedaży w nadchodzących miesiącach.
Jak działa LightLane?
Światło montuje się pod siodełkiem. Główna żarówka jest tradycyjnie czerwona. Po bokach umieszczono dwie świetlówki LED, rzucające zielone światło. W efekcie tego rozwiązania, jadący za rowerzystą kierowcy samochodów, bardzo wyraźnie widzą tor jego jazdy, ograniczony zielonymi pasami. Co więcej, każdy ruch cyklisty powoduje nachylenie kąta linii, i szybciej uwidacznia zamiar wykonania skrętu lub zmiany pasa ruchu.
LightLane wyposażono w uniwersalne zapięcie, pasujące do każdego bicykla. Sercem lampy jest akumulator, kompatybilny z standardową ładowarką do telefonu komórkowego. Jedna bateria wystarczy na 3 godziny pracy.
LightLane sprawdza się najlepiej w trudnych warunkach, szczególnie wieczorem. Został zaprojektowany z myślą o sytuacjach ekstremalnych.
Pomysł ten, opisany w wielu światowej sławy serwisach, został uhonorowany złotym medalem International Design Excellence Awards ’09.
Adres internetowy:
Foto: lightlanebike.com
Czytaj też:
Pomysł na świetLny biznes rowerowy
Szukasz pomysłu na biznes-YikeBike
Własna wypożyczalnia rowerów, czyli jedź i jedz!
eROCKIT, czyli pomysł na motoryzacyjną hybrydę