LightLane pomysł na prywatną ścieżkę rowerową

Mowa o LightLane, świetlnym torze, który został zaprojektowany na potrzeby konkursu. Chociaż propozycja ta nie zdobyła głównej nagrody, spotkała się z dużym zainteresowaniem opinii publicznej i pozyskała inwestorów. Dzięki temu prototyp jest ciągle udoskonalany, tak aby znaleźć się w sprzedaży w nadchodzących miesiącach.

Jak działa LightLane?

Światło montuje się pod siodełkiem. Główna żarówka jest tradycyjnie czerwona. Po bokach umieszczono dwie świetlówki LED, rzucające zielone światło. W efekcie tego rozwiązania, jadący za rowerzystą kierowcy samochodów, bardzo wyraźnie widzą tor jego jazdy, ograniczony zielonymi pasami. Co więcej, każdy ruch cyklisty powoduje nachylenie kąta linii, i szybciej uwidacznia zamiar wykonania skrętu lub zmiany pasa ruchu.

LightLane wyposażono w uniwersalne zapięcie, pasujące do każdego bicykla. Sercem lampy jest akumulator, kompatybilny z standardową ładowarką do telefonu komórkowego. Jedna bateria wystarczy na 3 godziny pracy. 

LightLane sprawdza się najlepiej w trudnych warunkach, szczególnie wieczorem. Został zaprojektowany z myślą o sytuacjach ekstremalnych.

Pomysł ten, opisany w wielu światowej sławy serwisach, został uhonorowany złotym medalem International Design Excellence Awards ’09.

Adres internetowy:

lightlanebike.com

Foto: lightlanebike.com

 

Czytaj też:

Pomysł na świetLny biznes rowerowy

Szukasz pomysłu na biznes-YikeBike

Własna wypożyczalnia rowerów, czyli jedź i jedz!

eROCKIT, czyli pomysł na motoryzacyjną hybrydę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top