Inteligentne koło uczy jazdy na rowerze

Wszystko za sprawą specjalnego dysku ukrytego w przednim kole. Schemat działania jest taki sam jak w innym popularnym pojeździe- Segway-u. Dzięki tej technologii rower się nie wywraca. Utrzymuje stabilną, pionową postawę i przenosi środek ciężkość, od razu gdy wyczuje, że rowerzysta się chwieje. Wynalazek najlepiej zachowuje się przy małych prędkościach, idealnie można go więc wykorzystać w do nauki.

Montaż Gyrowheel nie jest skomplikowany. Obręcz pasuje do większości dziecięcych rowerów. 

Dzieci lub dorośli, uczący się jazdy nie muszą uciekać się do mocowania bocznych dodatkowych kółek i nie muszą już zwracać się do innych osób o pomoc i asystę. Według zapewnień producentów, wszystkie niezbędne umiejętności można posiąść w ciągu jednego popołudnia.

Koła Gyrowheel o średnicy 12 cali pojawią się w sprzedaży na początku grudnia 2009 roku, wkrótce potem (wiosna 2010) klienci będą mogli kupić również 16 calową wersję pasującą do większych bicyklów. Na rynkach zagranicznych oba produkty będą dostępne od połowy 2010 roku.

W najbliższy czasie firma z San Francisco rozpocznie pracę nad modelem dla dorosłych.

Inteligentne koło z pewnością przyda się dzieciom. Zapewni im bowiem większe bezpieczeństwo i da dużą przyjemność z nauki. Wersja dla dorosłych może się zaś przyczynić do wzrostu popularności jazdy na rowerze w państwach, gdzie do tej pory było to rzadkością.

Adres internetowy:

thegyrobike.com

Foto: thegyrobike.com

Czytaj też:

Segway – przewodnik

LightLane pomysł na prywatną ścieżkę rowerową

Pomysł na świetLny biznes rowerowy

Szukasz pomysłu na biznes-YikeBike

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top