Interaktywna szklana podłoga

Obecnie szkolne sale gimnastyczne muszą być wielofunkcyjne, w związku z brakiem przestrzeni na budowanie boisk do każdego rodzaju dyscypliny sportowej. Służą i do gry w siatkówkę, piłke nożną czy koszykówkę. Rowiązywane to jest w taki sposób, że na drewnianej podłodze maluje się kolorowe linie, każda odnosząca sie do innej dyscypliny. To, jak większość z Was zapewne wie, może powodować dezorientację. Stąd pomysł Niemców na rozwiązanie tego problemu, aby wykorzystać ciapłe światło LEDów, które to zostały umieszczone pod specjalnym, hartowanym szkłem.

Oprócz wyświetlania linii do konkretnej gry technologia pozwala na wyświetlanie w podłodze wiadomości tekstowych. To mogliby wykorzystać np. potencjalni reklamodawcy czy sponsorzy. Obecnie podłoga ASB Glassfloor testowana jest w jednej z niemieckich sal gimnastycznych. Producent zapewnia, że jest ona tak samo elastyczna jak podłoga drewniana. Szło zostało specjalnie zmatowione, aby odbijające się światło nie rozpraszało zawodników.

Kolejna z funkcji jaką posiada interaktywna podłoga to możliwość zapamiętywania i zaznaczania miejsca, w którym odbiła się piłka. To szczególnie przydatne w pojedynkach tenisa ziemnego. Eliminuje to konieczność używania kosztownego sprzętu wspomagającego sędziów podczas meczów. Jeśli technologia się sprawdzi, szkoły i centra sportowe powinny się tym zainteresować.

Artur Stasiak

Adres internetowy: asbglassfloor.com

Zdjęcia: asbglassfloor.com

 

Zobacz także:

LightLane pomysł na prywatną ścieżkę rowerową

Specjalna obroża dla psów

Doniczka zamiast lampy

Podświetlana deskorolka

Dmuchana lampa pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top