Kolorowy biznes

 

Można realizować swoje marzenia poprzez prowadzenie własnego biznesu i jednocześnie pracować na etacie w korporacji. Godzić te dwie rzeczy. Świetnym przykładem jest właścicielka firmy Artinity, Anna Augustyn-Kubaty, która importuje świece i pochodnie z kolorowymi  płomieniami. Nie są to zwykłe produkty. Można powiedzieć, że są  „magiczne”. Tego typu biznes w Polsce, jak na razie, jest jeszcze nowością.

Jak to w przypadku początków prawie każdej firmy Pani Anna szukała niszy na lokalnym rynku i opracowywała plan działania związany właśnie z własnym biznesem. Po jakimś czasie narodził się pomysł wprowadzenia do Polski, na nasz rodzimy rynek innowacyjnych artykułów dekoracyjnych, takich jak świeczki, pochodnie czy szklane lampy palące się kolorowymi płomieniami (czerwonym,  żółtym, niebieskim, fioletowym i zielonym).

Pomysł został podpatrzony w innych krajach, gdzie tego typu produkty i rozwiązania od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Mimo to, nie wiadomo było czy na lokalnym rynku takie produkty również odniosą sukces. Bo jak wiadomo, uwarunkowania ekonomiczne są zupełnie inne w danym miejscu. Czynniki, które mogły wskazywać, że jednak tego typu produkty będą cieszyły się zainteresowaniem to innowacyjność produktu oraz jego możliwość szerokiego zastosowania.

Artinity to obecnie jedyna na polskim rynku firma, która ma w swojej ofercie bogaty wybór świeczek, pochodni, szklanych lamp olejowych, które palą się kolorowymi płomieniami. Większość dostępnych produktów można używać wielokrotnie. W tym przypadku wystarczy wymienić knot oraz olej i można ponownie cieszyć się magią kolorowych płomieni. Te cechy produktów z pewnością wyróżniają je spośród szerokiej gamy innych produktów dekoracyjnych oferowanych w naszym kraju.

Największą popularnością wśród nabywców cieszą się szklane lampy olejowe. Są one doskonałym elementem dekoracyjnym świetnie pasującym do nowoczesnych wnętrz, oraz sprawdzają się jako prezent dla bliskiej osoby. Należy również dodać, że są one bardzo oryginalne oraz estetycznie wykonane.

Obecnie firma Artinity sprzedaje swoje produkty wyłącznie w Internecie. W planach właścicielka ma otwarcie sklepu stacjonarnego. Ceny poszczególnych produktów przedstawiają się następująco: pochodnie od 11 do 20 zł, świeczki okazjonalne od 5 do 25 zł, szklane lampy olejowe od 17 do 26 zł. Jak widać ceny nie są „z kosmosu”, dostępne dla każdego a radość z posiadania tego typu produktu ogromna.

Prowadzenie własnej firmy może być czymś niesamowitym wręcz uskrzydlającym. Tworzyć coś od zera, wziąć odpowiedzialność za jej los i ludzi może stanowić duże wyzwanie. Jednak z drugiej strony daje ona możliwość realizowania własnych marzeń, pasji , podążania za postawionymi sobie celami. To z kolei daje ogromną satysfakcję oraz motywuje do działania i ciągłego doskonalenia. Zapamiętajmy, bez ciężkiej pracy nie ma sukcesu.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: artinity.pl

Zdjęcia: artinity.pl

 

Podobne artykuły:

Świeczki ze zużytego oleju podbijają Japonię

Tradycyjne indukcyjne świeczki pomysłem na biznes

Zaprojektuj swój biznes

Podświetlana deskorolka

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top