(Nie)zwykły stolik do kawy

Mając na myśli miejsce, w którym popijamy pyszną kawę skupimy się bardziej na jego wyposażeniu, a konkretniej na stoliku przy którym ta czynność się odbywa. Otóż, pewien znany w branży projektant mebli z Londynu, Christopher Duffy, stworzył futurystyczny, bardzo ciekawy stoli do kawy. The UP Coffee Table, bo tak brzmi oryginalna nazwa produktu sprawia wrażenie jakby unosił się w powietrzu. Odpowiedzialne za to są balony, a dokładniej 14 balonów na których stolik jest niby zawieszony. To złudzenie optyczne jest bardzo realistyczne.

Materiały, jakie zostały użyte do produkcji stolika to szkło hartowane, specjalne stopy metalu oraz hartowane stalowe pręty.

The UP Coffee Table został stworzony przez najlepszych rzemieślników w tym fachu. Jego proces produkcji trał długo, stąd przedmiot jest dość kosztowny., tj ok 12,500 zł. Ale to jednocześnie sprawia, że jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Człowiek ten do lat zajmuje się projektowaniem mebli tego typu. Każdy projekt jest „dopieszczany” w najmniejszym szczególe. Dlatego, powstaje tylko maksymalnie kilkanaście sztuk danej rzeczy i są one robione na zamówienie. Czas oczekiwania do 8 do 12 tygodni.

W Polsce mamy kilku dobrych projektantów mebli. Czy ich wyroby są równie interesujące i wyjątkowe? To już sami musicie ocenić.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: duffylondon.com

Zdjęcia: duffylondon.com

 

Podobne artykuły:

ZipWhip reklama na kawie

Dochodowy stołek ze starych deskorolek

Stół z karoserii czyli nietypowy pomysł na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top