ParkingCarma

A działo się to w 2002 roku. Gdy już w 2007 z pożyczką od prywatnych funduszy (2 mln $) rozpoczynał działalność. Firma została nazwana ParkingCarma. Na stronie przedsiębiorstwa każdy użytkownik może wejść i sprawdzić gdzie aktualnie znajdują się wolne miejsca postojowe w mieście.

W bazie firmy jest ponad 70 miejsc parkingowych dysponujących tysiącami miejsc dla samochodów. Za jedyne 9,99$ opłaty rocznej każdy kierowca może nie tylko wyszukać wolnych miejsc ale nawet sobie odpowiednie zarezerwować. Na razie system obejmuje miasta San Francisco, oraz San Diego.

Właściciel twierdzi, że na początku 2 kwartału 2009 baza zostanie powiększona o miasta takie jak Chicago, Los Angeles i Detroit. 11 osobowy zespół firmy pobiera wynagrodzenie z reklam wyświetlanych w systemie, oraz z prowizji z miejsc parkingowych.

Ciekawy przykład innowacyjnego biznesu. Mieszkasz za granicą szukasz zajęcia, masz trochę kapitału i jesteś przedsiębiorczy – spróbuj otworzyć taką firmę i zrobić to np. w Londynie, albo Dublinie – gdziekolwiek z pewnością wszyscy będą zadowoleni.

Problemy z parkowaniem w mieście są powszechnie znane. Teraz dzięki prostej aplikacji można im zapobiec.

Adres internetowy: 

parkingcarma.com

Foto: parkingcarma.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top