Pierwszy na świecie podwodny hotel

Budowa ma zacząć się w tym roku, a zakończyć się w roku 2014. Swoim wyglądem będzie przypominał trochę statek kosmiczny. Składał się będzie z dwóch dysków. Jeden, większy będzie miał średnicę 30 metrów i będzie umieszczony pod powierzchnią wody. Drugi, mniejszy o średnicy 10 metrów będzie na powierzchni. Większy, zanużony 10 metrów pod wodą będzie mieścił 21 pokoi hotelowych. Oczywiście z każdego będzie rozciągał się przepiękny widok na podwodne rafy koralowe.

W dysku znajdującym się nad powierzchnią wody, będą znajdowały się restauracje, SPA oraz część rekreacyjna. W centrum gigantycznego dysku będzie basen. Wokół, na ścianach zamontowane będą monitory, które na bieżąco pokazywać będą co się dzieje wokół podwodnej części hotelu.

Jak twierdzą przedstawiciele Deep Ocean Technology taki kompleks hotelowy będzie mógł powstać w dowolnym miejscu na świecie. Każdy zamawiający będzie mógł jego projekt dopasować do własnych, indywidulanych potrzeb czy do określonych lokalnych warunków (głębokość wody, kształ nabrzeża). Dyski można będzie rozbudowywać. Dolny może się również obracać.

Cała konstrukcja będzie ważyła ok. 3 tys. ton. Balastem dla dysku umieszczonego pod wodą będzie woda umieszczona w zbiorniku znajdującym się na powierzchni. W momencie jakigoś niebezpieczeństwa zbiornik ten zostanie natychmiast opróżniony i wówczas podwodny dysk się wynurzy. Hotel został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o miejscach na Ziemi, w którch wody są przeźroczyste, tak, aby móc podziwiać rafę koralową i wszelkie żyjące w niej stworzenia.

Oczywiście trzymamy mocno kciuki za naszych polskich projektantów i budowniczych. Z pewnością wrócimy do tego artykułu gdy ten obiekt zostanie wybudowany, umieszczając odpowiednią informację.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: businessweek.com

                              deep-ocean-technology.com

Zdjęcia: deep-ocean-technology.com

 

Zobacz także:

Hotel dla roślin

Hotel nie tylko do spania zwiększy dochody

Ekologiczny hotel dla aktywnych pomysłem na biznes

Hotel oferujący ekspresowe rozwody

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top