Pomysł na szczęśliwy samochód

Lisa Peri zdołała wymienić wszystkie artykuły czyszczące w domu na produkty ekologiczne, które nie uczulały dziecka. Niestety na rynku samochodowym nie było zielonej alternatywy.

Powołano do życia firmę Lucky Earth oferującą ekologiczne środki czyszczące do pojazdów. Można używać ich zarówno na mokrą jak i suchą powierzchnię. Nie trzeba spłukiwać ich wodą, a ich skład zapewnia dużą wydajność. 

Sztandarowy produkt to płyn do mycia samochodów. W jego skład wchodzi olejek kokosowy, o szczególnych właściwościach czyszczących i pozostawiający przyjemny zapach. Drugi ważny składnik to silikon, który umożliwia czyszczenie bez rysowania i daje głęboki połysk. Za jedną butelkę trzeba zapłacić 14.99$ (45 PLN), powinna ona starczyć na 7- 10 myć. Ten sam płyn można też kupić w pojemniku rozmiarów karnistra za 29.99$ (90 PLN). 
Firma proponuje też ręczniki z mikrofibry w cenie 6.99$ (21 PLN) za 2 sztuki i ekologiczne czernidło do opon za 12.99$ (40 PLN).
Ostatnio przedsiębiorstwo poszerzyło swoją ofertę o płyn do mycia rowerów i szampon do czyszczenia tapicerki i wnętrza pojazdu. Można też kupić zestaw startowy zawierający płyn, czernidło i 2 ręczniki w cenie 35.99$ (108 PLN).

W ciągu niecałych 2 lat działalności Lucky Earth znacznie się rozrosło. Produkty sprzedawane są już przez 200 sklepów na terenie USA. Asortyment skierowany jest do ludzi, którzy podzielają filozofię firmy i chcą dbać o ekologię wykonując każdą czynność- nawet myjąc samochód. Używanie tych specyfików oznacza mniejsze zużycie wody, co pozytywnie wpływa na ekosystem. Mniejsza konsumpcja wody oznacza też mniejsze zanieczyszczenia, co z kolei obniża koszty oczyszczania.

Preparaty dostępne są na razie głównie w Stanach Zjednoczonych. Lucky Earth uruchomiła ostatnio departament sprzedaży międzynarodowej i czeka na zgłoszenia chętnych dystrybutorów.

Adres internetowy:

luckyearth.com

Foto: luckyearth.com

Zobacz też:

Mydło z Bulldog’a – pomysł tylko dla prawdziwych mężczyzn

Pomysł jak brzytwa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top