Porozmawiaj ze swoim odkurzaczem

Robot ten rozumie 36 zwrotów w 4 językach: japońskim, chińskim, angielskim oraz kansai – południowozachodnim, zabawnym, japońskim dialekcie. Podczas sprzątania Cocorobo nie tylko będzie potrafił odpowiedzieć na wypowiadane w jego kierunku komendy. Dzięki wbudowanym światłom LED i kamerze o rozdzielczości 640×480 pikseli będzie można zobaczyć, jakie to niespodzianki kryją się w niedostępnych zakamarkach naszych mieszkań. Wykonane w ten sposób zdjęcia będzie można zobaczyć na ekranie komputera, a także smartfonów opartych o systemy operacyjne iOS oraz Android. Za ich pomocą będziemy mogli również kontrolować robota a nawet zabawić się w szpiega i sprawdzić, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. COCOROBO będzie również reagował na polecania wydawane za pomocą specjalnego pilota do zdalnego sterowania robotem.

Urządzenie to od zwykłych odkurzaczy odróżnia się również tym, że wyposażone jest w technologię firmy Sharp – Plasmacluster. Eliminuje ona przykre zapachy pochodzące z wydmuchiwanego powietrza. Dodatkowo technologia Plasmacluster ma nawilżać powietrze.

Robot o wymiarach 346 x 346 x 96 mm posiada baterię pozwalającą na godzinę pracy, przy czym ponowne, pełne, naładowanie nie zajmie więcej niż 4 godziny. Wraz z akumulatorem urządzenie waży 3,3 kg. Firma oferuje 2 modele odkurzaczy: wersja rozszerzona z pełnymi funkcjami RX-V100 oraz RX-V80 w wersji podstawowej bez kamery. Koszt odpowiednio, wersja rozszerzona ok 5,500 zł wersja podstawowa ok 3,800 zł.

Jednakże przed zakupem takiego urządzenia należy zadać sobie pytanie: czy chcę wiedzieć czy mój odkurzacz jest szczęśliwy?

 Artur Stasiak

Adres internetowy: sharp.co.jp

Zdjęcia: sharp.co.jp

 

Podobne artykuły:

 Ekologiczna kosiarka – sama wszystko zrobi

Kosmiczny pomysł na nieziemski marketing

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top