UriLift – nowoczesne publiczne toalety

Poruszonego przez nas problemu raczej nie da się zliwidować całkowicie. Można go co najwyżej próbować mocno ograniczać. Stąd właśnie pomysł firmy z Holandii i jego projektanta Marco Schimmela. Zauważył on, zresztą bardzo słusznie, że ustronne miejsca poszykiwane są częściej przez płeć męsko, a zdarza się do głównie w nocy, w czasie powrotów z barów, klubów czy dyskotek. I tak powstał pomysł UriLift, a to nic innego jak toaleta publiczna o futurystycznym designie.

Kieruje się nią pilotem, a robi to np. pracownik służb oczyszczania miasta czy policja. Okrągła kabina, o wysokości ok. 2 metrów wysuwa się niepozornie z ziemi. Dzieje się to zazwyczaj w godzinach nocnych. Nad ranem jest chowana z powrotem i wówczas przypomina właz kanalizacyjny.

W kabinie znajdują się 3 pisuary. Oczyśnie nie ma drzwi, gdyż mężczyza wystarczy że się obróci i zrobi swoje. Toaleta podłączona jest do miejskiego systemu kanalizacji, systemu wodociągowego oraz do sieci elektrycznej. Opróżnianie i spłukiwanie toalety odbywa się automatycznie. Oświetlenie, środki dezynfekcyjne są również włączane automatycznie. UriLift oświetlona jest również z zewnątrz, dzięki czemu bez problemu można ją zauważyć nawet z daleka. Toaleta działa obecnie w miastach Holnadii, Belgii, Danii, Niemiec i Anglii.

System UriLift montowany jest w pobliżu popularnych miejsc spotkań młodych ludzi, w pobliżu metra, postoju taksówek czy w miejscach organizacji imprez masowych. Szacunkowy koszt instalacji podany jest tutaj (sekcja: Dokumenty).

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: urilift.com

Zdjęcia: urilift.com

 

Zobacz także:

Reklama firmy na… papierze toaletowym

Nowoczesna toaleta pomysłem na biznes

Restauracja – toaleta pomysłem na biznes

Wyszukiwarka toalet pomysłem na firmę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top