Własna wypożyczalnia rowerów, czyli jedź i jedz!

Bikes and Bites to firma, z Sacramento w stanie Kalifornia. Posiada ona flotę 30 wygodnych bicyklów, którymi turyści lub mieszkańcy mogą poruszać się po mieście, jeździć na plażę, po zakupy etc. Użytkownicy mogą przebierać w rowerach damskich, męskich, dziecięcych w różnych stylach. Są też dostępne zamki i blokady szyfrowe, kaski, a niektóre dwukołowce wyposażone są w przedni koszyk.

Wypożyczalnia oferuje użytkownikom ciekawe zniżki i wspomaga lokalnych restauratorów.
Za dwie pierwsze godziny jazdy należy zapłacić 10$ (29 PLN), każda dodatkowa godzina kosztuje 3$ (9 PLN). Rowerzysta musi opłacić też obowiązkowe ubezpieczenie w kwocie 2$ (6 PLN).

Co ciekawe, jeżeli cykliści zjedzą obiad w restauracji sponsorowanej lub zrobią zakupy w polecanym sklepie, za wypożyczenie roweru zapłacą dużo mniej. Mniej zapłacą też w partnerskich restauracjach. Niektórzy restauratorzy oferują nawet 50% zniżki.

Lista lokali dostępna jest na stronie internetowej wypożyczalni. Znajdziemy na niej restauracje, puby, kawiarnie, browar, kino, fast-foody i hotele. 

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Robin Little, który ma 20letnie doświadczenie w branży turystycznej. Jego zdaniem usługi, które świadczy są przesłaniem do mieszkańców i władz regionu. Dla założyciela kluczowe jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i ochrona otoczenia.

Jego przedsiębiorstwo zachęca zarówno wycieczkowiczów jak i ludzi pracujących w Sacramento do pozostawienie samochodów w domu lub na parkingu. Dzięki chęci i współpracy lokalnych podmiotów z branży horeca, wypożyczalnia osiągnęła sukces.

Adres internetowy:

bikesandbites.com

Foto: bikesandbites.com

Czytaj też:

Bixi na biznes

Rower do zadań specjalnych

Gocycle rozpoczyna działalność i odnosi sukces

Higieniczny pomysł na interes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top