Wsiadaj bracie, dalej hop!

Samochody można wypożyczać na godzinę, dzień lub cały tydzień. Wszystko zależy od potrzeb klienta.
Przystąpienie do organizacji na rok to wydatek rzędu 95$ (285 PLN). Po wniesieniu tej opłaty można korzystać z samochodów do woli. Opłata za 1 godzinę użytkowania to 15$ (45 PLN). Są też specjalne taryfy nocne i promocje dzienne.

Pojazdy rozlokowane są w trzech miastach Nowej Zelandii: Auckland, Wellington i Christchurch.
Flota samochodowa składa się z 2 rodzajów aut:

  • 5 drzwiowego Daihatsu Sirion oraz
  • Mitsubishi i-car.

Pojazdy te zostały wybrane ponieważ ich emisja CO2 jest ograniczona, a zużycie paliwa raczej oszczędne. Samochody są wyposażone głównie w automatyczne skrzynie biegów.

Wynajem można zarezerwować zarówno przez internet jak i telefonicznie. Wybiera się wtedy rodzaj samochodu i lokalizację, z której odbierzemy pojazd. Po dotarciu na miejsce wystarczy przytrzymać swoją kartę członkowską w specjalnym miejscu, a drzwi otworzą się. Kluczyki będą czekać wewnątrz. Nie wolno ich nigdy wyjmować z samochodu.

Umowa zakłada, że każdy użytkownik musi zatankować auto jeżeli poziom paliwa spadnie do ¼. Można to zrobić na stacjach Stell, przy pomocy specjalnej karty paliwowej znajdującej się w schowku. 
Cityhop ma też w swojej ofercie specjalne pakiety dla firm.

Na podstawie statystyk można stwierdzić, że jeden samochód z takiej wypożyczalni mógłby zastąpić aż 7 aut. Przyczynia się do polepszenia ochrony środowiska i zmniejsza ruch na drogach.
Z tego właśnie powodu przedsiębiorstwo Cityhop zostało uhonorowane prestiżową nagrodą Sustanaible Business Network w kategorii innowacji.

Adres internetowy:

cityhop.co.nz

Foto: cityhop.co.nz

Zobacz też:

Niezbędnik przedsiębiorcy czyli serwetka warta miliony

Pojazd dla inwalidów

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top