Ekologiczny odpływ czyli pomysł na zielone usługi

Naukowcy z Kanady opracowali bowiem sposób, który pozwala na odzyskanie energii ze zużytej wody. System o nazwie The EcoDrain™ umożliwia redukcję wydatków na energię o od 25% do aż 70%. 

Jak funkcjonuje EcoDrain?

Jest to małe i nieskomplikowane w montażu urządzenie. Należy je umiejscowić w pionie prysznica, a specjalne kanaliki przetransportują ciepło z brudnej wody. EcoDrain zostało dodatkowo wyposażone w szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają połączenie obu cieków wodnych i osadzanie się brudu.

Ze względów finansowych, producenci zalecają montaż EcoDrain w nowych domach, w czasie prac budowlanych lub podczas generalnego remontu. W innych przypadkach, instalacja wymaga odsłonięcia pionu wodnego, co łączy się dużymi kosztami. Zaleca się, żeby montażu dokonał hydraulik, lub autoryzowany partner przedsiębiorstwa EcoDrain.

Już niebawem na stronie internetowej producenta skorzystać będzie można ze specjalnego kalkulatora, który umożliwi oszacowanie oszczędności płynących z zamontowanie systemu. 

Firma EcoDrain, choć istnieje na rynku od niedawna, zdążyła już zwrócić na siebie uwagę, a liczne nagrody w tym niedawna Index 2009 Awards, mówią same za siebie.

Klienci z Kanady mogą zamówić to rewolucyjne urządzenie za pośrednictwem ScoDesign. W chwili obecnej trwają prace nad budową kanałów dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, a w dalszej perspektywie planowane jest uruchomienie sieci sprzedaży w innych zakątkach globu.

Adres internetowy:

ecodrain.ca

Foto: ecodrain.ca

Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

WaterMill: Woda z powietrza pomysłem na firmę

Odzysk wody z instalacji domowej pomysłem na biznes

Eko-energia – pomysłem na biznes

AlertMe – bezpieczeństwo i monitoring prądu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top