Inteligentne łóżko

Zapewne podniesie się dyskusja między zwolennikami tradycyjnego porannego ścielenia łóżka a zwolennikami nowoczesności, używania różnych innowacyjnych rozwiązań w życiu codziennym. Pierwsi mogą stwierdzić, że mimo ułatwienia będzie np. rozleniwiało ludzi. Drudzy, że to spora oszczędność czasu. Każdy osądzi według siebie.

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się jak to działa. Otóż świat widział już podobne urządzenie o nazwie Selfy EasyBed zaprezentowane na Światowej Wystawie Wynalazków w 2008 roku. Jednakże produkt firmy hiszpańskiej jest mniejszy, bardziej poręczny a przede wszystkim, jak zapewniają, będzie bardziej przystępny cenowo dla konsumenta. Kołdra, poszewka i poduszki prostowane są mechanicznie poprzez specjalny system prowadnic zamontowanych po bokach łóżka. System można włączyć zarówno ręcznie jak i ustawić aby w kilka sekund po zejściu z niego sam „brał się do pracy”. Rozwiązanie jest bezpieczne. Nie zadziała jeśli będziemy na łóżku, bądź będzie wyczuwał jakikolwiek nacisk. Łóżko wymaga specjalnej pościeli, którą firma również będzie sprzedawać.

Jak zapewnia Ohea łóżko w sprzedaży będzie dostępne do lipca tego roku, na razie w pięciu rozmiarach. Obecnie nie ma jeszcze informacji o jego cenach.

Artur Stasiak

Adres internetowy: ohea.eu

Zdjęcia: ochea.eu

 

Podobne artykuły:

Innowacyjna zasłonka umożliwia drzemkę w wózku

Często podróżujesz na długich trasach? Zobacz jak możesz się wyspać

Sleepbox umożliwia sen gdziekolwiek jesteś

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top